NUMERO UNO s.r.o.

Brand Shops

nmr collection  
franchising concept franchising concept
  business strategy

anglicka-vlajka.png
Become a Partner

Browse companies Numero Uno s.r.o. for your partner is your entry into the Czech market footwear with decades of experience and knowledge of the market of footwear and skopletní and balanced range of products, women's and men's outdoor shoes.

PARTNERSHIP with our company allows you to use your sales talent and offers all experience successfully leading retail store with a unique offer.

The operator of the store is the company's OUTDOOR Numero Uno Ltd., which uses the benefit of its customers and the benefits of one of the largest importers of footwear in the Czech Republic.

OUTDOOR's is a franchise concept that allows individual traders to use the facilities and benefits of a strong parent company. Customers are guaranteed a high standard of service. For the emergence of the project's costs prodjenou OUTDOOR long experience Numero Uno market footwear. In 2010 the company became Numero Uno agent brands Geox Primigi and the Czech and Slovak market. In 2012, it was Outdoor's concept stores, specialized in the sale of hiking shoes. In addition to this concept we can offer and similar projects GEOX brand and Primigi.

We help existing as well as new business partners who are in their business they want to focus on sales and personal contact with customers, but among their strengths are not such as administration, accounting, or legal affairs of their companies.

Being a holder of franchise license means:
remain a sole practitioner, but behind that has experienced guide, who he listens and understands
benefit from the knowledge and perception of the professionally managed companies
benefit from the experience and know-how that the licensor continually gathers and develops
benefit from the extensive possibilities of support from the licensor

Advantages:
guaranteed profit of 35% throughout the year
zero investment goods
online filling range
sales promotion
Free software to monitor and store the actual sale
free shop equipment

Price licenses:
50 000 CZK without VAT for 5 years with possibility of extensionceska-vlajka.png
STANTE SE NAŠIMI PARTNERY

Výběr společnosti Numero Uno s.r.o. za svého partnera znamená Váš vstup na český obuvnický trh s dvacetiletými zkušenostmi a znalostni trhu s obuví a skopletní a vyváženou škálou produktů dámské a pánské outdoorové obuvi.

Parnerství s naší společností Vám umožní využít Váš obchodní talent a nabízí využití všech zkušeností úspěšně vést maloobchodní prodejnu s unikátní nabídkou.

Provozovatelem prodejen OUTDOOR's je společnost Numero Uno s.r.o., která využívá ve prospěch svých zákazníků a výhod jednoho z největších dovozců obuvi do České republiky.

OUTDOOR's je franchisovým konceptem, který umožňuje samostatným obchodníkům využívat zázemí a výhody silné mateřské firmy. Zákazníci tak mají garantován vysoký standart služeb. Za vznikem samotného projektu prodjen OUTDOOR's stojí dlouholeté zkušenosti společnosti Numero Uno na trhu s obuví. V roce 2010 se stala společnost Numero Uno zástupcem značek GEOX a PRIMIGI na českém a slovenském trhu. V roce 2012 pak vznikl koncept prodejen Outdoor's, specializovaných na prodej turistické obuvi. Kromě tohoto konceptu Vám dokážeme nabídnout i obdobné projekty značek GEOX a PRIMIGI.

Nabízíme pomoc stávajícím ale i novým obchodním partnerům, kteří se ve svém podnikání chtějí soustředit na prodej a na osobní kontakt se zákazníky, ale mezi jejichž silné stránky nepatří například administrativa, účetnictví, či právní záležitosti jejich firem.

Být držitelem franchisové licence znamená:
i nadále zůstat samostatným podnikatelem, který ale za sebou má zkušeného průvodce, jenž mu naslouchá a rozumí
těžit ze znalostí a vnímání profesionálně řízené společnosti
těžit ze zkušeností a know-how, které poskytovatel licence neustále shromažďuje a rozvíjí
těžit z rozsáhlých možností podpory ze strany poskytovatele licence

Výhody:
garantovaný zisk 35% po celý rok
nulová investice do zboží
online doplňování sortimentu
podpora prodeje
zdarma software na sledování skladu a samotný prodej
zdarma vybavení prodejny

Cena licence:
50 000 Kč bez DPH na 5 let s možností prodloužení


Copyright 2014 NUMERO UNO s.r.o. logo